Střih psa

Chcete svého psa nechat upravit, ale nevíte jak. Jaký typ střihu zvolit, co by vám i jemu nejlépe sedělo? Každému psu samozřejmě nejlépe sluší standardní úprava – to znamená úprava srsti, která k danému plemeni patří. Není to úprava nahodilá, vychází z dlouholetého vývoje plemene, typu jeho srsti, jeho společenského zařazení a využití tak, aby odpovídala charakteristice plemene a vyhovovala jeho potřebám. Naučíte-li se o srst správně pečovat Váš pejsek bude vždy upraven a elegantní.

Před výběrem střihu zvažte co je pro vás důležité:

a) dokonalost střihu
b) následná praktická údržba střihu
c) kolik času a prostředků jste pravidelné péči o srst ochotni obětovat

Aby byla srst vašeho psa zdravá a dobře udržovaná, nestačí jen návštěva salonu, ale je zapotřebí i dobré domácí péče. Delší srst je samozřejmě na údržbu náročnější a proto nemáte-li času nazbyt a raději strávíte na společných procházkách se psem, bude pro vás jistě vhodnější kratší, sportovnější střih. I ten ale může vycházet ze standardní úpravy plemene. Pokud nejste schopni se sami o srst psa starat, je vhodné volit střih co nejkratší, který však většinou standardu dlouhosrstého psa neodpovídá. Necháte-li například amerického či anglického kokra oholit strojkem, jeho srst pak už těžko doroste v patřičné kvalitě. Holená srst hrubosrstých plemen zcela ztratí svou kvalitu, zvlní, změkne, prořídne a ztrácí barvu. Při volbě střihu je třeba také zohlednit momentální stav srsti, případně roční dobu (letní a zimní délka střihu).

Typy střihů

a) standardní – odpovídá standardu plemene
b) standardní sportovní, zkrácený střih – vychází z pravidel standardní úpravy, je pro domácí údržbu zkrácen
c) nestandardní střih - podle vašich představ
d) nestandardní kreativní střih – podle našich představ
e) kompletní ostříhání strojkem


Pokud s volbou vhodné úpravy váháte a nemůžete se rozhodnout, rádi vám poradíme a společně zvolíme variantu, která bude pro vašeho psa nejpříhodnější.